- Dzięki opaskom kompresyjnym CEP NightTech twoje bieganie nabierze zupełnie nowego wymiaru, a samopoczucie będzie dobre jak nigdy dotąd. To specjalna linia skarpet do biegania nocą oraz podczas ograniczonej widoczności.
Marka CEP jest częścią niemieckiej firmy Medi, która od lat zapewnia najlepsze rozwiązania w dziedzinie prozdrowotnej oraz rekonwalescencji po urazach i kontuzjach. Bogate doświadczenie sprawia, że odzież kompresyjna CEP wyróżnia się niezawodnością oraz profesjonalizmem.
- Produkty CEP zostały opracowane i wyprodukowane w Niemczech przez firmę MEDI. Firma Medi jest pionierem i zarówno liderem w dziedzinie kompresji medycznej od 60 lat, a o jej bogatym doświadczeniu świadczy ponad 320 patentów i uznanie w ponad 90 krajach.
- Skuteczność marki CEP została potwierdzona KLINICZNIE w szeregu badań przeprowadzonych m.in. na sportowcach.
- Skarpety kompresyjne CEP i opaski kompresyjne CEP są dobierane na podstawie OBWODU ŁYDKI, a nie długości stopy, aby zapewnić odpowiednią siłę ucisku.
- Stopień kompresji w skarpetach kompresyjnych CEP i opaskach kompresyjnych CEP (20 – 30 mmHg) odpowiada drugiej klasie medycznej – a sama kompresja jest poprowadzono stopniowo (tzw. graduated compression), co charakteryzuje się większym uciskiem przy kostce (30 mmHg), który stopniowo maleje do stałych 20 mmHg w okolicy łydki. Tylko taki sposób poprowadzenia kompresji gwarantuje optymalny, skuteczny, ale zarazem bezpieczny ucisk dla twoich nóg.
- Testy kliniczne odzieży kompresyjnej CEP udowodniły poprawę wyników średnio o 5%.
CIĘŻKI TRENING - SZYBSZY BIEG - SZYBSZA REGENERACJA - LEPSZE SAMOPOCZUCIE
Dzięki opaskom kompresyjnym CEP NightTech twoje bieganie nabierze zupełnie nowego wymiaru, a samopoczucie będzie dobre jak nigdy dotąd. To specjalna linia skarpet do biegania nocą oraz podczas ograniczonej widoczności. Opaski kompresyjne CEP nie tylko sprawią, że będziesz osiągać lepsze wyniki, ale przede wszystkim istotnie przyspieszą proces regeneracji przed i po wysiłku. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu stopniowego ucisku (graduated compression), który poprawia krążenie w twoich nogach. Takie rozwiązanie sprawia, że twoje mięśnie otrzymują więcej tlenu podczas wysiłku, a tym samym szybciej usuwane są toksyczne resztki przemiany materii, co skutecznie ogranicza powstawanie tzw. zakwasów i bóli mięśniowych. Nogawki kompresyjne CEP to nie tylko lepsze krążenie, profilaktyka przeciw żylakowa, ale także doskonała technicznie opaska do wszelkich dziedzin sportu.
Anatomiczne dopasowanie do stopy i łydki, najwyższej jakości materiały i sposób szycia gwarantują maksymalnie długą trwałość, technologia mikrofibry zapewniająca komfort noszenia, wyjątkowo płaskie szwy nie powodują punktów nacisku na stopę, komfortowy ściągacz na górze dla lepszego dopasowania do nogi. Jaskrawe kolory i element odblaskowe zwiększają bezpieczeństwo po zmroku i w kiepskich warunkach atmosferycznych.
Zadbaj o swoje nogi już dziś!
- Doskonała widoczność dzięki unikalnym, perfekcyjnie umieszczonym odblaskom.
- Więcej energii podczas biegu i szybsza regeneracja dzięki zastosowaniu kompresji firmy MEDI.
- Pełna stabilizacja mięśni, więzadeł i ścięgna Achillesa.
- Anatomiczne dopasowanie do łydki.
- Oddychająca tkanina.
Opaski kompresyjne CEP zostały wyprodukowane w Niemczech i posiadają certyfikat zgodny z normami Öko-Tex Standard 100. Marka świadczy o udowodnionym bezpieczeństwie oraz przyjaznej dla skóry tkaninie.
Przeznaczenie: biegi, biegi długodystansowe (treningi, zawody), rower, biegi górskie, regeneracja po treningu, mtb, szosa, triathlon, długotrwałe podróże, loty samolotem
Opaski kompresyjne CEP nie są wskazane tylko i wyłącznie dla biegaczy. Również osoby, których praca wymaga dłuższego stania, a także podróżujące często samochodem lub samolotem, czy też mające problem z żylakami, mogą skorzystać ze zbawiennych funkcji kompresji zastosowanej w nogawkach CEP.
Rozmiar | Obwód łydki (cm) | Obwód łydki (cal) |
---|---|---|
II | 25-31 | 9.5-12 |
III | 32-38 | 12.5-15 |
IV | 39-44 | 15.5-17.5 |
Instrukcja mierzenia
Aby dokładnie ustalić rozmiar niezbędny do zamówienia opasek kompresyjnych należy zmierzyć swoją nogę i porównać otrzymane wymiary z wymiarami podanymi w tabeli.
Prosimy dokonywać pomiarów miarą krawiecką.
- Obwód łydki - mierzymy w najgrubszym miejscu łydki.